خانه / مقالات آموزشی / اصول مدیریت تبلیغات

اصول مدیریت تبلیغات

یکی از ابزارهای مهم ارتباطی در کسب و کار، تبلیغات می‌باشد. نجاح چیرگی یا عدم غلبه غزارت از سازمانها و شرکتها در گرو فعالیتهای تبلیغاتی آنهاست. لذا بدلیل وقار و نقش مهم این امر، هرساله شاهد بالا رفتن پول تبلیغاتی در سازمانها و شرکتها می‌باشیم.در این بخش از کاریابی ۲۴ قصد داریم تا شما همراهان همیشگی را با اصول مدیریت تبلیغات آشنا کنیم.

اما كارسازی كردن دادن به امورتبلیغاتی برای بسیاری از سازمانها دگرسانی به یک عادت شده است بطوریکه معمولاً بدون در نظر دریافت نتایج حاصل از تبلیغات سال گذشته، سرمایه بیشتری برای تبلیغات سال بعد خود برآوردن نمودار و بورس می‌نمایند. میل راجع به آزادی رسانه و پیام نیز همه و خصوصاً بدون بررسی‌های کافی اتخاذ می‌شود.
پر واضح است که در چنین شرایطی پراكندن دهنده بدون دلگرمی لازم از اثرگذاری واكنش تبلیغات خود، برای آن هزینه‌های فراوانی صرف می‌کند. از طرف دیگر مشاورین و شرکتهای تبلیغاتی نیز کمتر در مقام پاسخگویی در برابر عملکرد خود قرار می‌گیرند چرا که اصولاً از اوایل برای تداول دهنده مشخص نبوده که هدف از صرف هزینه برای اشاعت خود چه بوده است. معمولاً کوچکترین تغییرات، بعنوان مثال در فروش شرکت یا وسعت جنبه مردم نسبت به یک نام تجاری کافی است که اشاعه دهنده را از اثر بخشی انتشار خود ایمن سازد. در هر صورت هر گستردن دهنده‌ای اقدام به تحدید پول لازم و تفویض اجازه تصرف پیام و رسانه برای شیوع خود خواهد نمود اما سوال اینجاست که کدام اشاعت و در چه رسانه‌ای و با چه بودجه‌ای شرکتها و سازمانها را به مقاصد خود نزدیک‌تر می‌سازد؟
برای پاسخ به این سوال می‌بایست مقایسه‌ای از یک طرف بین شرکتهای تبلیغاتی و از طرف دیگر ما بین رسانه‌های مختلف اعمال پذیرد. اما برای هر مقایسه، شاخصهایی مورد نیاز است و در صریح این شاخصها هستند که نشان دهنده عملکرد یک رسانه نسبت به رسانه‌ای دیگر و یا یک شرکت تبلیغاتی در برابری با شرکت دیگر می‌باشند.

شاخصهای مورد استفاده برای این مقصود در واقع همان نتایج مورد تمنا گستردن دهنده می‌باشند. بطور کلی می‌توان گفت که هر شرکت تبلیغاتی و یا رسانه‌ای که ترویج دهنده را به هدف ها تبلیغاتی خود نزدیک‌تر سازد آزادگی مناسب‌تری تلقی خواهد شد. از این جا می‌توان به نقش و اهمیت انتخاب هدف در برنامه‌ریزی تبلیغاتی یک شرکت پی برد. چرا که قبل از هر اقدامی اشاعه دهنده می‌بایست مشخص نماید که دقیقاً هدفش از تداول چیست. تعیین دقیق هدف ها به پراكندن دهنده کمک می‌کند تا بتواند از این مقصدها بعنوان راهنمایی برای گزینش نمونه و غیراستاندارد تصفیه اقدامات به كاربستن غمگین كاربرد نماید.

هدفگذاری در واقع همان سرنخی است که در فرایند تبلیغاتی اکثر سازمانها و شرکتها گم شده است. در شرایطی که تبلیغ‌دهندگان نمی‌دانند دقیقاً قرار است چه نتیجه‌ای از تبلیغات خود بگیرند، انتخاب هر رسانه و یا شرکت تبلیغاتی، انتخاب اشتباهی نخواهد بود. کسی که هدفی ندارد، هرگز گم نمی‌شود!

درباره ی Havana

مطلب پیشنهادی

استراتژی های بازایابی برای سال جدید را بشناسید

بازاریابی دیجیتال روشی در بازاریابی بوده که با كاربرد از ابزارهای دیجیتال به جذب مخاطب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *