خانه / مقالات آموزشی / استراتژی های بازایابی برای سال جدید را بشناسید

استراتژی های بازایابی برای سال جدید را بشناسید

بازاریابی دیجیتال روشی در بازاریابی بوده که با كاربرد از ابزارهای دیجیتال به جذب مخاطب می پردازد. ۵ استراتژی بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۱۸ در این مقاله معرفی شده است.بازاریابی دیجیتال نسل جدیدی از بازاریابی محسوب می شود. هم دوره برای اینکه بتوانید کسب‌وکار خود را حفظ کرده و گسترش دهید، نیاز است که تغییراتی را نوع تبلیغات و شیوه تفحص کاری خود ایجاد کنید. دیگر مانند گذشته نیست که بتوانید با یک تبلیغ تلویزیونی که بلوز بی آستین بوده است. در ادامه در مطلب مقالات آموزشی در مورد استراتژی های بازایابی برای سال جدید را بشناسید بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مشتریان زیادی را به دست آورید. چه قبول کنیم یا نکنیم، زندگی همه ما دیجیتالی شده است و ابزارهای کنار دست ما مانند گوشی موبایل، تبلت، مصنوعی و غیره تصدیق‌کننده این حرف هستند؛ پس باید کسب‌وکار خود را همراه با دیجیتال شدن پیش برید تا بتوانید دوام بقای خود را تضمین کنید. برای اینکه به این مسئله دسترسی پیدا کنید، باید با تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال آشنا شوید. تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ هرساله تغییرات زیادی می‌کند و شما لازم است که با این تکنیک‌ها به‌خوبی آشنا شوید و دانسته ها خود در این زمینه به‌روز کنید.

سئو

بله سئو. سئو را دیگر همه می‌شناسند. سئو را می‌توان شامل تکنیک‌هایی که باعث ازدیاد رتبه سایت می‌شوند، تعریف کرد؛ اما در سال ۲۰۱۸ چه تغییراتی در سئو به وجود می‌آید و چه نکاتی را باید رعایت کنیم تا بتوانیم نتیجه بهتری را بگیریم.

در سال ۲۰۱۸ امل می‌رود که شرکت ها ۴۱ درصد بودجه خودشان را به بخش سئو در بازاریابی دیجیتال اختصاص دهند که این مقدار به در سال ۲۰۲۰ به ۴۵ درصد تكثیر و كاهش پیدا خواهد کرد.۸۲ درصد متخصصان ادعا می‌کنند که سئو هنوز هم برای سایت مؤثر هستند و آن ۱۲ درصد هم احتمالاً قدرت سئو هنوز آشنا نشدند.۶۱ درصد بازاریابان بیان می‌کنند که فقط خود بهبود تکنیک سئو می‌تواند عامل نصرت و شكست سایت در سال ۲۰۱۸ باشد.

۷۲ درصد متخصصان بیان کردند که اثرگذارترین بخش سئو، همان تولید محتوا است که خود آن هم یکی از تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال است.سئو علمی و دانشی است که هیچ‌گاه نمی‌میرد. ممکن است تکنیک‌هایی که برای آن مصرف می‌شود، تغییر کند ولی برای بهینه‌سازی سایت باید از نکات سئو مصرف کنیم. واقعاً مهم‌ترین بخش بازاریابی دیجیتال همین سئو است. سئو یک تکنیک خالی و تک نیست که کسی ادعای پرورش کامل آن را داشته باشد یا اینکه بیان کند که دیگر تکنیک سئو قدیمی شده است. سئو همان‌طور که در بالا بیان کردیم، شامل تکنیک‌هایی است که به شما در بهینه‌سازی سایت کمک می‌کند؛ حال این تکنیک‌ها هرکدام ممکن است درزمانی اوج باشند و درزمانی دیگر از بین بروند.

نکاتی برای سئو در سال ۲۰۱۸

تجربه کاربری مهم‌ترین بخشی است که باید برای سئو در سال ۲۰۱۸ در نظر بگیرید.باشد، ازنظر سئو زیادترین آسیب را خواهد دید.سرعت سایت خود را تا می‌توانید نقصان دهید و از مواردی که باعث کاهش آن می‌شوند نیز حذر کنید.از کلمات کلیدی به‌صورت عبارتی باید در متن خود مصرف کنید.

حضور در شبکه‌های مدنی جمعی نالایق با کسب‌وکار و حضور مداوم در آن‌ها (امروزه مناسبات فقط از طریق شبکه‌های مدنی جمعی صورت می‌گیرد.)بک لینک یا لینک بیلدینگ را جدی بگیرید. از سایت‌های معتبر به ویژه شبکه‌های مدنی جمعی سعی کنید لینک‌های مفید ستاندن کنید.

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

ارتباطات هم دوره سریع‌تر از گذشته شده است و آن هم به لطف وجود تلفن همراه و تبلت و حضور برنامه‌های شبکه‌های همگانی معاشرتی و انفرادی در آن‌ها است. هدف شما جذب کاربر بیشتر است و چه محیطی بهتر از شبکه‌های اجتماعی که معاصر به یکی از اصول بازاریابی دیجیتال تبدیل‌شده است.

۲۲ درصد جمعیت دنیا از فیس بوک مصرف می‌کنند.تبلیغات در شبکه‌های مدنی جمعی هرساله رو به گسترش است و جالب است که بدانید تبلیغات در فیس بوک در سال ۲۰۱۷، ۷۴ درصد افزایش پیدا کرد.
تخمین زده می‌شود که درسال ۲۰۱۹ ویدئو مهم‌ترین و پربازدیدی‌ترین محتوا شبکه‌های اجتماعی شود و باعث تزاید ۸۰ درصد ترافیک بازدیدکننده می‌شود.

شبکه‌های مدنی جمعی به‌عنوان یکی از ابزارهای مهم بازاریابی دیجیتالی مصرف می‌شود. مهم‌ترین مزیت شبکه‌های مدنی جمعی را می‌توان در گستردگی آن تعریف کرد یعنی اینکه تفاوتی نداردکهکسب‌وکار شما چیست؛ هر نوع کسب‌وکاری که داشته باشید، می‌توانید از این شبکه‌ها مصرف کنید. البته باید اصول و قواعد سعی در هرکدام را بدانید و به‌درستی به کار ببرید.مخاطبان خود را به‌درستی بشناسید. آن‌ها دسته‌بندی کنید و برای دسته محتوای مخصوص ایجاد نمایید.

انواع فرمت‌های تولید محتوا در شبکه‌های مدنی جمعی را بشناسید.لازم نیست که در تمامی نوع تولید محتوا فعالیت کنید. برای اینکه بتوانید در بازاریابی دیجیتال موفق باشید، یک نوع را آزادگی کرده و در آن قوی فعالیت کنید.محتوا معزز تولید کنید. وقت کاربران هرساله محدودتر می‌شوند و آن‌ها ترجیح می‌دهند که مطالب کوتاه اما مفیدی را ملاحظه کنند.

 بازاریابی محتوا

از هر ابزاری که در بازاریابی دیجیتال استفاده می‌کنید، باید محتوا را در نظر بگیرید. بازاریابی محتوا یعنی شناخت روش‌ها و تکنیک‌های توزیع محتوا را باید جز اصول کاری خود قرار دهید. محتوایی که نوشته می‌شود ولی درجایی نشر نشود و کسی نبیند، چه ارزشی دارد؟

امروزه بازاریابی محتوا سه برابر دیگر تکنیک‌ها برای شما ورودی کاربر می‌آورد و ۶۲ درصد هزینه بازاریابی شما را کاهش می‌دهد.تقریباً جوانان ۱۸ تا ۱۹ ساله بیشتر از همه به دنبال دانسته ها و محتوای خود هستند.کسب‌وکارهای کوچک با محتوا، تخمیناً ۱۲۶ درصد بیشتر از همکاران خود که محتوایی در سایت یا شبکه‌های خود قرار نمی‌دهند، کاربر جذب می‌کنند.هر نوع کسب‌وکار دارید و در بستر اینترنت و فضای دیجیتال سعی می‌کنید، محتوا مهم‌ترین و ارزان‌ترین روش برای گسترش تكاپو شما است.

قبل از اینکه شروع به نوشتن در هر حوزه‌ای را کنید، مفروضات و مجهولات و دانش خود را در آن زمینه ازدیاد دهید.هیچ‌گاه در نوشتن محتوا عجله نکنیدکلمات کلیدی را در مکان‌های درست به کار ببرید. از به کار بردن زیاد آن‌ها استنكاف کنید.تمامی انواع محتواها را در متن خود به کار ببرید، خصوصاً اگر قصد تولید محتوا آموزشی را داشته باشید.

 اینفلوئنسر مارکتینگ

بعضی از کارخانه‌ها و شرکت‌ها همیشه تلاش می‌کنند تا محصولات و خدمات خود را از طریق افراد مشهور و معروف دنیا به فروش برسانند یا تبلیغ کنند. كاربرد از چنین خدماتی را اینفلوئنسر مارکتینگ می‌گویند. البته این فقط محدود به افراد مشهور و صاحب‌نام نمی‌شود، حتی شخصی هم به‌صورت فریلنسری تكاپو می‌کند، به این تکنیک بازاریابی فکر می‌کند.

۷۴ درصد مردم تبلیغاتی را که در آن از افراد مشهور مصرف می‌شود را بیشتر پسند می‌کنند و ترغیب به خرید کالای تبلیغ‌شده می‌شوند.اگر صاحب یک برند هستید، اگر انجمن خاصی دارید یا در حالت کلی به دنبال متد و روشی هستید که بتوانید با آن محصولات خود را به فروش برسانید، این‌یکی از بهترین تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال است.

دیجیتال پی آر

حدود ۸۰ درصد افراد ترجیح می‌دهند تا در خصوص شرکتی از طریق یک قرائت تلاوت كردن مطلب تا تبلیغات، اطلاعاتی را به دست بیاورند.هر کسب‌وکاری نیاز به این نوع تکنیک بازاریابی دیجیتال دارد. حتی كاربرد از تکنیک دیجیتال پی آر برای افرادی که قصد برند سازی خود را دارند، مفید است. تکنیک دیجیتال پی آر، شما تلاش می‌کنید که از طریق محتوا و گستردن آن در دیگر سایت، تبلیغات خود را انجام دهید مانند رپورتاژ آگهی.

سایت و مکان‌هایی را پیدا کنید که برای پراكندن مطالب سایت شما، متناسب با کسب‌وکارتان باشد.مکان‌هایی را که برای پاشیدن پیدا می‌کنید، خود تبلیغاتی نباشند.انجمن‌ها و فروم هایی که ورجاوند و نامتناسب با کسب‌وکارتان هستند را پیداکرده و در آنجا جد کنید.اصول نگارش آن را یاد بگیرید.

درباره ی Havana

مطلب پیشنهادی

اصول مدیریت تبلیغات

یکی از ابزارهای مهم ارتباطی در کسب و کار، تبلیغات می‌باشد. نجاح چیرگی یا عدم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *