خانه / مقالات آموزشی / چگونه مدیر خوبی باشیم

چگونه مدیر خوبی باشیم

هر کسی برای ایجاد کسب و کار خود نیازمند یادگیری اصولی است تا بتواند ان کسب و کار را مدیریت کند. هم چنین مدیران در هر بخشی چه خصوصی و چه دولتی نیازمند اگاهی در حوزه ی مدیریت هستند و باید مهارت های مدیریتی را برای بهبود شغل خود فراگیرند. در ادامه شما را با ۲۱ عادت روزانه اشنا میکنیم که میتوانند شما را در مطلب مقالات آموزشی به مدیر موفقی تبدیل کنند. پس با ما در مقاله ی چگونه مدیر خوبی باشیم همراه باشید.

چگونه مدیر خوبی باشیم

بیشتر از انچه که از شما انتظار میرود انجام دهید

در هر کاری بیش از انچه که از شما خواسته شده است انجام دهید. به این ترتیب میتوانید توجه افراد را به خود جلب کنید و صلاحیت و پشتکارتان را به ان ها نشان دهید بنابراین افراد دوست دارن تا بیشتر با شما کار کنند. مثلا اگر رئیستان از شما درخواست کرد تا پیشنهادی برای بهبود منظره ی بیرون اداره بدهید شما چندین پیشنهاد را همراه با جزئیات در اختیار وی قرار دهید به این ترتیب او در کارهای بیشتر و مهم تر روی شما حساب خواهد کرد. حتی در کارهای روزمره نیز میتوانید این کار را انجام دهید تا برای شما به یک عادت تبدیل شود مثلا اگر همسرتان از شما خواست تا استکانتان را بشویید شما تمام ظرف های مانده را بشویید. این پیشنهادی از سوی ریک میلیتی مدیر موسسه راکون های دیوانه و توسعه دهنده ی برنامه فایل فشرده زیپ بود که توانست با این توصیه ۱۰ میلیون اشتغال ایجاد کند.

در اداره اولین نفر حاضر باشید

جیمز تورنتون مدیرعامل شرکت سفر که تا کنون بیش از هزار سفر مخاطره امیز در بیش از صد کشور جهان را رهبری کرده است می گوید که اولین نفری باشید که به اداره میرسید. با این کار مجبورید صبح ها زودتر بیدار شوید و حس کنید نسبت به سایرین یک قدم جلوتر هستید هم چنین زمان کافی برای دسته بندی و اولویت بندی کارهای روزانه تان پیدا خواهید کرد.

هر روز با خانواده تان در ارتباط باشید

این توصیه را بیل لین هان مدیر چندین هتل و مسافرخانه بین المللی به شما میکند. او میگوید که خوب است هر روز در ساعات مشخصی با خانواده ی خود صحبت کنید. به هر طریقی شده روش شما اهمیت ندارد فقط این ارتباط را از دست ندهید.

چگونه مدیر خوبی باشیم

به تمام نقاط شرکت خود سر بزنید

کلیتون رید مدیر شرکت ام ام جی وای که شرکتی بازاریابی در ارتباط با سفر و سرگرمی است میگوید که یک مدیر موفق باید هر روز به تمام نقاط شرکت خود سر بزند و زمانی را برای صحبت با کارمندان بخش های مختلف اختصاص دهد به این ترتیب میتوان با تمام بخش های کاری خود اشنا شود و مسائل مربوطه را به درستی مدیریت کند.

از دیگران تعریف کنید

اوان هاکل مدیر موفق شرکت تورتال ترینینگ و نویسنده ی کتاب اینگیجینگ لیدرشیپ اظهار میکند که روزی یک یا دوبار از کسی صادقانه تشکر و تعریف میکند. وی اعلام میکند که با این کار هم دیگران را به داشتن حس خوب دعوت میکنید و هم شما از خشنودی و حال خوب ان ها لذت میبرید.

دیگران را بخندانید

دن گرگوری نویسنده کتاب خودخواه، ترسناک و نادان و از بانیان موسسه غیرممکن که اتاقی برای هم فکری با برندهایی هم چون کوکاکولا و سازمان هایی هم چون ملل متحد است بیان میکند که بهترین راه برای گذشتن از یک کار و یا مسیر اشتباه این است که در ان موضوع خنده داری پیدا کنید و ان مسیر را دور بیندازید.

چگونه مدیر خوبی باشیم

ارتباط ایجاد کنید

اندرو فیشر مدیرعامل و موسس چوزل که موسسه ای بازاریابی است و برای اسان کردن تبلیغات اینترنتی تاسیس شده است اعلام میکند که هر روز نسبت به یافتن دوستان و افراد جدید در حیطه ی زندگی شخصی و کاری خود فعال است و تلاش میکند تا این افراد را بشناسد و با ان ها مرتبط شود. وی با این کار توانست در سال ۲۰۱۵ تعداد کارمندان خود را افزایش دهد و به سود ۶۵۰ درصدی برسد

درباره ی Havana

مطلب پیشنهادی

استراتژی های بازایابی برای سال جدید را بشناسید

بازاریابی دیجیتال روشی در بازاریابی بوده که با كاربرد از ابزارهای دیجیتال به جذب مخاطب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *