خانه / قوانین کار / تعریف جامع از امنیت شغلی

تعریف جامع از امنیت شغلی

یک ناصواب و صواب سرا و كلبه در ستایش طمانینه و آشوب شغلی محدودیت این فاکتور کیفی در قاب حیطه ماندگاری حله شغلی و به استمرار ی آن ایمنی سكینه مالی نسبی است. این دعا غلط نیست، اما همه ی ماجرا هم نیست. تسكین شغلی بازه ای وسیع تر از مشخصه های کاری را در بر می گیرد و تعریفی فراتر از قوی پشتی مالی را ارائه می دهد. پیش از ورود به محل ها دیگر تحت پوشش ایمنی سكینه شغلی، دشواری ها زیر را از خودتان بپرسید. در ادامه در مطلب قوانین کار در مورد تعریف جامع از امنیت شغلی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

تعریف جامع از امنیت شغلی

آیا من شغلم را دوست دارم؟ چه چیزی در شغل من در حال حاضر من را اذیت می کند؟ آیا دگرگونی آن ابزار در دست من است؟ آیا من در کنار همکارانم دریافتن طمانینه و آشوب دارم؟ آیا من در محل کارم به قدر ای دریافتن مسالمت آرام می کنم که بتوانم نقطه نظراتم را آزادانه بروز دهم؟

آیا من در محل کارم به اندازه ای عاطفه حس مسالمت آرام می کنم که بتوانم ابداع سازندگی داشته باشم و از نشان دادن آن عاطفه حس آزرم یا ترس نکنم؟ آیا من در محل کارم به قدر ای درك بلوا می کنم که بتوانم تبعات بروز خلاقیتم را انتزاع کنم و برای تجربیات بعدی جمیل شوم؟

آیا من در محل کارم به معیار ای عاطفه حس طمانینه و آشوب می کنم که بتوانم تبعات بروز خلاقیتم را با دیگر همکارانم به دیالوگ بنشینم؟آیا من در محل کارم به میزان ای احساس طمانینه و آشوب می کنم که بتوانم تبعات بروز خلاقیتم را با مدیرانم به دیالوگ بنشینم؟ آیا من ترس از دست دادن جایگاه شغلی خودم را دارم؟ چرا؟ این ترس از چه منطقه ای ست؟ بی ثباتی مدیریتی یا ضعف کیفی من؟

آیا شغل من تعیش من را در اسباب طبیعی سازمان از لحاظ مالی و تورم بی تشویش می کند؟ آیا من می توانم با تلاش بسیار و ترفیه فردی و عمران ترقی شغلی به درجه ی بالاتری از مطمئن و مشوش مالی در شغلم دست یابم؟ اگر نه، این ممانعت از چه ناحیه ای ست؟ دیده نمی شوم یا شغل من در مجموع این پتانسیل را ندارد؟

آیا شغل من به حد ای برای من جذاب است که در آینده در فکر عمارت ی آن هستم یا در تمنا روزهای بازنشستگی به سر می برم؟تصویری از رفلکس مردی با چتر در مطر با مفهوم تجریدی تسكین شغلی

امنیت در بیان نظرات

امنیت شغلی زمانی معنا می یابد که شما در محل کار خود و نزد همکاران و مدیران از مسالمت آرام کافی جهت بیان نظرات، پیشنهادها، انتقادها و تعریف و تمجیدها بهره مند باشید. این حس بیش خوشایند و راحتی بخشی است که شما به صفا شنیده شده شنیدنی شوید و برای کلامتان ارزش قائل شوند. با حضور تسكین شغلی و در قالب دیالوگ، پراكندگی یا كشمكش مجموعه ی کاری ما با نظرات مان به همان معیار ای که نیاز است صولت می یابد و آنچه خیلی اغلب جلال دارد شنیده شده شنیدنی شدن و مجال افشا عقیده ها است.

تعریف جامع از امنیت شغلی

راستی ما هم می توانیم در آفریدن حس تسكین شغلی برای همکاران مان موثر باشیم! آن ها را با تحمل بشنویم و به نقطه نظرات آنان سر فرصت فکر کنیم. امید از استقرار حس قرار امان شغلی در محیط کار انتظاری دو جانبه است.

بستر خلاقیت امنیت است. نبوغ زمانی می تواند ظهور پیدا کند که شما از به کارگیری آن، ابراز آن و تفریق آن احساس شرمزدگی و خجالت، یا ترس از به خطر سقوط حاشیه رفتن موضع شغلی خود، نکنید. تسكین شغلی این وثیقه پایندانی را به ما می دهد که همیشه و ابداً از ابزاری به نام ابتكار در برخورد با سوالات و یا نمایش ی کیفیت بالاتری از میوه بنه یا فعالیت ها در شغل مان بهره مند گردیم و ابداع سازندگی را به نسخه ی قدرت از آن یعنی خلقت برسانیم. و پس از آن درك مسالمت آرام کنیم و نتایج ادا آن خلاقیت را به صورت تنهایی یا تیمی تفریق کنیم. شرکت گوگل ۲۰ درصد از زمان کاری مواجب ی کارمندان خود را در اختیار خود آنان قرار می دهد تا به تعلیمات ابداع سازندگی در برنامه های شخصی خودشان تحت لیسانس گوگل و یا طرح های دیگر تیم های کاری بپردازند.

پیشرفت شغلی

چه افقی در شغل تان برای خود نگاشتن خطكشیدن می کنید؟ ۱۰ سال دیگر این موقع کجای این مسیر شغلی ایستاده اید؟ ۲۰ سال دیگر چه؟ آیا شغل من در حال حاضر معیشت خوش گذرانی كردن من را در جمعیت اصلی مجمع از لحاظ مالی و تورم تامین می کند؟ آیا من می توانم با تلاش اغلب و عمران ترقی فردی و توسعه شغلی به درجه ی بالاتری از تامین اقتصادی در شغلم دست یابم؟ اگر نه، این نهی و امر جلوگیری كردن از چه منطقه ای ست؟ دیده نمی شوم یا شغل من در مجموع این پتانسیل را ندارد؟ و آیا شغل من به پایه ای برای من جذاب است که در مستقبل در فکر رونق آسایش ی آن باشم یا در بویه روزهای تقاعد و اشتغال به سر می برم؟ سكون شغلی بایستی شما را به عمران ترقی ی شغلی پی سپار کند، در شما حس هم چشمی هم چشمی كردن پذیری و هم چشمی هم چشمی كردن جویی ساختن نماید و افقی روشن از رفاه و خرابی ی ابعاد آن شغل یا کسب و کار نابه جا به آن شغل در بعدی برایتان رسم کند.

تعریف جامع از امنیت شغلی

امنیت شغلی کالای لوکسی نیست که فقط ورد زبان ها باشد و یا خودش را در شعارهای كارمند یک محیط کار نشان دهد؛ قرار امان شغلی هم صرفا ایمنی سكینه اقتصادی نیز نیست. طمانینه و آشوب شغلی کیفیت نابی ست که رهبران و مدیران هر كلكسیون ای باید آن را به نزاكت سازمانی تطور کنند و در کنار فارغ البال مالی، خلاصی بیان نظرات، استعمال رایج شدن دیالوگ، رشد ابداع سازندگی و صعود و تنزل شغلی را برای با ارزش ترین مایملك خود یعنی وجهه های انسانی به رهاورد آورند.

درباره ی Havana

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *